سقف حبابی

سقف نورگیر حبابی و مزایای آن

سقف نورگیر حبابی چیست ؟ سقف نورگیر حبابی قطعات پیش ساخته به اندازه های استاندارد مربع ، مستطیل

سقف نورگیر حبابی چیست ؟

سقف نورگیر حبابی قطعات پیش ساخته به اندازه های استاندارد مربع ، مستطیل شکل و حباب ، به شکلهای مسطح ، کمانی ، گنبدی و مخروطی است که برای وارد کردن بیشترین نور طبیعی به فضای مورد نظر و استفاده به عنوان نورگیر ساختمان کاربرد دارد . به کارگیری نورگیر حبابی (کوپل) به عنوان پوشش سقف حیاط خلوت ، استخر ، پارکینگ اتومبیل و غیره ، یکی از روشهای نوین در صنعت ساختمان به شمار می آید . نورگیرهای سقفی چندین برابر پنجره عمودی با اندازه یکسان نور روزانه تامین می کنند . همچنین نور حاصل از یک نورگیر به صورت یکنواخت در اتاق منتشر شده , احتمال بازتاب کمتری دارد و حریم خصوصی را کمتر به مخاطره می افکند .

سابقه استفاده از نورگیرهای سقفی در دنیا بسیار طولانی , پر اهمیت و به شکل گستره بوده است این محصول درکشور ما نیز سابقه ی دیرینه دارد ولی متاسفانه شناخت کمتری نسبت به مزایای آن وجود دارد و برای اکثر مردم نقطه آغاز نورگیر , نوع شیشه ایی آن با اسکلت فلزی است . در صورتیکه گزینه بسیار مناسب تری برای ارائه آن وجود دارد . نورگیر حبابی یا همان سقف حبابی از قسمت های حباب ، پایه فایبر گلاس که دارای سه ژلکد ، و المان های اتصال تشکیل شده است .

کاربردسقف نورگیر حبابی :

برای سقف حیاط خلوت ، نورگیر پاسیو ، نورگیر در سقفهای شیبدار و شیروانی ، سقف نورگیر گلخانه فانتزی و کوچک ، سقف بالکن استفاده میشود . کاربرد وسیع و صنعتی آن در گلخانه ها ، استخر و مساحت های بزرگ با توجه به قیمت آن، به بررسی فایده هزینه نیاز دارد .

ساختار و نحوه استفاده :

دو قسمتی ، پایه از جنس فایبر گلاس و حباب ازجنس ورق اکریلیک . به زیر سازی و شاسی کشی با پروفیل جهت نصب نیاز دارد .

خواص ورق اکریلیک :
این ورق ها دارای شفافیت بالا تا ۹۲% عبور نور می باشد.
مقاوم ضربه ای تا ۹ برابر شیشه
مقاوم نسبت اشعه ما ورا بنفش
مقاوم شیمیایی و فیزیکی
مقاوم در برابر زلزله
ضد رطوبت
تنوع رنگ و پایداری طولانی آن

خواص پایه های فایبر گلاس:

سقف حبابی جایگزین زیبا و مقاوم برای سقف حیاط خلوت و سقف پاسیو می باشد که علاوه بر زیبایی و رنگ بندی متفاوت دارای مقاومت بسیار مناسبی در مقابل ضربه و آتش سوزی که با عدم انتقال اتش این کار را انجام می دهد با رنگ متخلف این سقف نورهای دریافتی در حیاط خلوت و خانه بسیار متفاوت زیبا خواهد بود .