سقف استخر

انواع پوشش سقف استخر

۱- پوشش استخر بصورت ثابت: میتوان پوشش استخر را بصورت ثابت انجام داد که با داشتن نور کافی

۱- پوشش استخر بصورت ثابت:

میتوان پوشش استخر را بصورت ثابت انجام داد که با داشتن نور کافی ,آببندی صد درصد و عمر طولانی در اکثر پروژه ها استفاده می گردد. پوشش ثابت را می توان با اتواع ورق های پلی کربنات (فلت ,۲ یا چند جداره و …) انجام داد , همچنین میتوان پوشش ثابت سقف استخر را با نورگیر های حبابی که در پوشش سقف پاسیو و پوشش سقف حیاط خلوط نیز بسیار کاربردی هستند استفاده نمود که به دلیل قابلیت بازشو گزینه بسیار مناسبی می باشند. در زیر نمونه پوشش های استخر با ورق پلی کربنات و نورگیر حبابی بصورت ثابت می باشند را ملاحظه بفرمائید.

۲-پوشش متحرک استخر(سقف ریلی استخر):

میتوان پوشش سقف استخر را بصورت ریلی یا متحرک نیز با ورق های پلی کربنات ایجاد نمود . این نوع پوشش را میتوان بصورت ریلی با دست یا موتور طراحی و اجرا کرد. در پایین چند نمونه اجرا شده پوشش متحرک استخر یا پوشش استخر ریلی را مشاهده کرد.

۳- پوشش استخر آپارتمان,برج,مراکز مسکونی تجاری و…(استخر در طبقات پایین):

استخر های ساخته شده در اپارتمانها معمولا در طبقات منفی ساخته می شوند و قسمتی نورگیر برای عبور نور در حیاط ایجاد می گردد .پوشاندن استخر در این موارد با توجه به طراحی مح می باشد ولی قالبا توسط نورگیر های حبابی بصورتی که در پوشش سقف حیاط خلوت و پوشش سقف پاسیو اجرا میشوند طراحی می گردند.